Viessmann

Na rynkach międzynarodowych Viessmann jest od lat znaną i silną marką z produktami ucieleśniającymi jakość, efektywność i ekologiczność. Jesteśmy dumni, iż możemy reprezentować firmę będącą liderem branży grzewczej na całym Świecie. Przedstawiamy Państwu portret firmy Viessmann:

Grupa przedsiębiorstw firmy Viessmann

jest jednym z wiodącym w skali światowej producentów systemów techniki grzewczej. Kierowane w trzecim pokoleniu przez dr Martina Viessmanna przedsiębiorstwo zostało założone w roku 1917. Obrót całej grupy wynosi 1,7 mld EURO, a zatrudnienie ponad 9.400 pracowników. Posiadając 23 zakłady produkcyjne w 10 krajach oraz sieć dystrybucyjną łącznie w 74 krajach, a także 120 oddziałów handlowych na całym świecie, firma Viessmann ma wybitnie międzynarodowy charakter. Ponad 56 procent obrotu przypada na eksport. 

 

Przedsiębiorstwo rodzinne Viessmann

już od trzech pokoleń czuje się zobowiązane do pielęgnowania tradycji, jaką jest dostarczanie ciepła zgodnie z zapotrzebowaniem w sposób komfortowy, oszczędny i chroniący środowisko naturalne. Opracowując liczne, wiodące na rynku produkty i rozwiązania firma Viessmann wyznacza nowe kierunki w technice grzewczej, dzięki czemu przedsiębiorstwo to stało się pionierem w zakresie technologii i inicjatorem wielu działań całej branży.

 

W ramach aktualnego, kompletnego programu produkcji

firma Viessmann oferuje swoim klientom wielostopniowy program urządzeń o mocy od 1,5 do 116.000 kW. Należą do nich np. wiszące kondensacyjne kotły grzewcze na olej i gaz od 1,9 do 105 kW, a także stojące kotły kondensacyjne od 3,8 do 6.600 kW. Wykorzystanie gazu ziemnego lub oleju opałowego możliwe jest także do skojarzonej produkcji energii elektrycznej i ciepła w agregatach kogeneracyjnych o mocy od 1,0 do 401 kWel (mocy elektrycznej), od 6,0 do 549 kWth (mocy cieplnej)

Szczególne miejsce w ofercie zajmuje program produkcji systemów wykorzystujących energię odnawialną, a więc pompy ciepła od 1,5 do 2.000 kW, kolektory słoneczne i kotły grzewcze na biomasę od  4 do 13.000 kW. Program produkcji obejmuje także komponenty systemów regulacji i komunikacji, kompletne oprzyrządowanie systemów grzewczych, aż do grzejników i ogrzewania podłogowego.

 

Odpowiedzialność

za poszanowanie środowiska naturalnego, kompetencja i uczciwość w stosunkach z partnerami handlowymi i własnymi pracownikami oraz dążenie do doskonałości i najwyższej efektywności we wszystkich procesach gospodarczych są w firmie Viessmann wartościami podstawowymi. Dotyczy to każdego pracownika, a tym samym całego przedsiębiorstwa, które poprzez wszystkie swoje produkty i usługi towarzyszące zapewnia swoim Klientom korzyści, jakie zyskują dzięki związaniu się z silną marką.
 

Aby móc zaprezentować, że już dzisiaj można spełniać wymagania przyszłości w zakresie ochrony środowiska, firma Viessmann wprowadziła w życie projekt "Efektywność Plus".

Kompleksowo wprowadzony w życie projekt polegający na ograniczeniu zużycia energii i surowców przy produkcji urządzeń grzewczych, spełnia z nadwyżką cele Unii Europejskiej, tzw. 3 x 20, a więc do roku 2020 (w stosunku do 1990) - obniżenie emisji CO2 o -20 %, zmniejszenie zużycia energii pierwotnej -20 %, wzrost udziału energii odnawialnej w bilansie energetycznym do 20 %.

Prowadzona od kilkudziesięciu lat polityka poszanowania środowiska przez firmę Viessmann, ma na celu zapewnienie nie tylko efektu ekologicznego poczas pracy np. kotłów kondensacyjnych, pomp ciepła, czy kolektorów słonecznych, ale także przy ich produkcji, które nie może nadmiernie obciążać otoczenia i być energochłonna. Projekt "Efektywność Plus" jest wzorcowym na rynku europejskim, wielokrotnie już nagradzanym, np. wyróżnieniem Energy Efficiency Award.

Pliki do ściągnięcia

# Nazwa Opis Rozmiar Data publikacji Operacja
1. Systemy grzewcze Systemy grzewcze oferowane przez firmę Viessmann 9.95 MB 2019-08-14 10:19:40 Pobierz