Szkolenie w Allendorfie

2012-07-06 14:54:05

W dniach 4-5 lipca 2012r. nasza załoga wzięła udział w 2-dniowym szkoleniu w Głównym Zakładzie Produkcyjnym firmy Viessmann w miejscowości Allendorf w Niemczech.

Przywitanie

Nasza załoga, w składzie Zbigniew Jachowicz oraz Andrzej Kuczaj, spędziła 2 intensywne dni w Allendorf, w Niemczech. Zostaliśmy powitani pysznym sokiem oraz 5 znakami rozpoznawczymi Viessmanna (enrgia słońca, biomasa, olej, drewno oraz pompy ciepła).

 

Rozwój technologii

Ogromne wrażenie zrobiły na nas najnowsze urządzenia, niedostępne jeszcze w Polsce - m.in. Vitotwin 300, który dzięki silnikowi Storlinga potrafi produować prąd oraz ciepło!

 

Taśma produkcyjna

Niesamowite: każdy podzespół jest proukowany przez Viessmanna, każdy podzespół jest poddawany testom (m.in. na szczelność), każdy produkt jest sprawdzany zanim opuści taśmę produkcyjną - wszystko po to, by zapewnić najwyższą jakość urządzeń, które trafiają do klienta.

 

Centrum logistyki

W pełni zautomatyzowanym magazynie wysokiego składowania poczuliśmy się jak w matrixie!

 

Firma z tradcjami

Firma została założona w roku 1917, a obecny szef firmy dr Martin Viessmann jest wnuczkiem założyciela. Zobaczyliśmy samochód instalatora z lat 50. Poza tym okazuje się, że pierwsze powietrzne pompy ciepła i kolektory słoneczne Viessmann zamontował w roku 1971! Działają do dziś bez zarzutu (pompa ciepła z COP=2,5 niezmiennie przez 40 lat)!

 

Energia odnawialna

Na koniec szkolenia dowiedzieliśmy się, jak wygląda produkcja biogazu. Biogazownia, w której gaz spalany jest w urządzeniu kogeneracyjnym, produkuje 160kW prądu oraz 230kW ciepła! Energia transportowana jest do zakładu produkcyjnego. Jest to jednen z licznym zabiegów, które firma Viessmann podjęła by sprostać wymogom Unii Europejskiej w zakresie Programu 3x20!